Verbouwen met je vriend: van chaos naar droomhuis

De één is er dol op, de ander stelt het het liefst zo lang mogelijk uit. Zelf zit ik er een beetje tussenin. Ik zag dan ook niet echt op tegen de verbouwing van het huis van mijn vriend in Den Haag.

Het idee dat het alleen maar mooier en fijner zou worden, en dat het uiteindelijk ons gezamenlijke thuis gaat worden, gaf mij juist veel energie.

Eerste project: orde creëren in de kledingkamer 

In november 2024 begon het idee om te gaan verbouwen te kriebelen. Mijn vriend woont al een tijd in zijn huis en sommige kamers waren, laten we eerlijk zijn, een beetje gedateerd. Vooral de kledingkamer was een ramp. Een enorme rotzooi, en de kast leek bij wijze van spreken uit elkaar te vallen als ik er een tik tegen gaf.

Het tapijt ging eruit, er kwam een nieuwe laminaatvloer in, en een creatieve oplossing met een rolgordijn maakte de zolder net iets mooier. Voor we het wisten, was ons eerste projectje afgerond. En geloof me: wat een wereld van verschil!

Project twee: badkamer & toilet

Maar ja, als je dan eenmaal bezig bent, zie je opeens nog veel meer dingen die je wilt veranderen. Het volgende project: de badkamer en het toilet. In de oude constructie zaten die namelijk in één ruimte.   

Niet handig, want gasten moesten altijd via de badkamer naar de wc en tijdens de ochtendspits was het behoorlijk krap. Gelukkig bedacht mijn vader een briljant idee: een en-suite slaapkamer.

De slaapkamer werd iets kleiner, maar daardoor kregen we wel een ruimere badkamer én een apart toilet. Precies wat we nodig hadden.

Elf weken op 32 m²

De verbouwing zou zo’n vier weken duren. Nou, ik kan je verklappen: dat liep natuurlijk anders. Uiteindelijk zaten we elf weken in mijn appartementje van 32 m² in Amsterdam. En eerlijk? Ik vond het eigenlijk wel gezellig. Normaal gesproken zijn we vooral in Den Haag, waar mijn vriend groter woont.  

Maar nu leefden we even in mijn Amsterdamse bubbel. Wonen op 32 m² is trouwens de ultieme relatieproef, en die hebben we met vlag en wimpel doorstaan.

Lees ook:  Bewuster leven: hoe een kruidentuin mijn leven verrijkt

Van slapen op een luchtbed naar nieuwe gordijnen

Toen we teruggingen naar Den Haag, begon de afwerking. Tijd voor de puntjes op de i. Het bed dat ik te laat had besteld (oeps) liet op zich wachten, dus sliepen we nog weken op een luchtbed.

Ondertussen wisten we ook niet helemaal hoe we dat nou zo’n fijn romantisch interieur konden creëren. Ik besloot in de inspiratiebronnen te duiken en hierin is TikTok echt de uitkomst. Voor je het weet, zit je in een oneindige interieur-loop. Ideaal!

Nancy Meyers-interieur

Daar ontdekte ik ook mijn nieuwe liefde  en nee, ik ruilde mijn vriend zeker niet in. Ik heb het over het Nancy Meyers-interieur. Voor wie haar niet kent: Nancy Meyers is de regisseur van onder andere The Parent Trap en tal van andere films. Haar filmsets ademen warmte, elegantie en tijdloos comfort. Precies waar ik van houd. 

Vanaf dat moment ging het snel. We bestelden prachtige gordijnen (dag lelijke witte rolgordijnen), plaatsten hoge robuuste houten kaarsen op de schouw en gaven de open haard, die we helaas niet meer mogen gebruiken (iets met regeltjes in Den Haag), een nieuwe functie met een plant erin. 

Ik vond een antieke pot op de tweedehandsmarkt bij het vliegveld van Valkenburg en zette daar natuurlijk witte bloemen in (helemaal Nancy Meyers-proof)En zo groeide het huis stap voor stap naar iets dat écht van ons samen voelt.

Derde project: de laatste stappen naar ons droomhuis

Maar je bent natuurlijk nooit klaar. Ooit, als ik helemaal verhuis, wil ik ook nog wat spulletjes uit mijn huisje in Amsterdam erbij zetten. Daarnaast staat er nog één ding hoog op ons (of eigenlijk vooral mijn) verlanglijstje: nieuwe keuken raamdecoratie.  

Op dit moment hangen daar nog steeds oude witte rolgordijnen, waarschijnlijk al meer dan tien jaar oud. Ze hangen opgerold, omdat ik ze absoluut niet mooi vind. Het liefst zou ik er nieuwe beige linnen vouwgordijnen hangen. Dit zorgt niet alleen voor extra privacy, maar ook voor veel meer sfeer in ons droomhuis. 

Iets voor in de toekomst, laten we maar zeggen,  en ja zo blijft er ook altijd iets leuks om naar uit te kijken. Wordt vervolgd! 

Lees ook:  Ik ben 28 en woon nog bij mijn ouders! So what?

Heb je nog vragen? Laat het dan vooral weten hieronder in de reacties! Ik help je graag! Zie je foutjes? Laat het ons dan ook weten! Wil je op de hoogte blijven? Dat kan via Facebook en Instagram.

Op de hoogte blijven?

MELD JE AAN VOOR DE MAANDELIJKSE NIEUWSBRIEF

We spammen niet!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Dit is Chloe!
Chloe (34) besloot na zes jaar haar fashionblog Fashionista Chloe aan de wilgen te hangen en het platform Daily Nonsense op te richten. Ze houdt enorm van reizen en wil op een gegeven moment naar Spanje verhuizen. Op dit moment woont ze nog in een knusse studio in Amsterdam en probeert daar een gezonde balans in de welbekende rat race te vinden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *